Üdvözlet, Vendég
Bejelentkezés vagy Regisztráció.    Elfelejtettük a jelszót?

FB technikai segélykérés
(1 megtekintés) (1) vendég
Bátran kérdezz talán választ is kapsz
LeOldal: 1234
TÉMAKÖR: FB technikai segélykérés
#2754
FB technikai segélykérés 2014-08-04 08:35  
Sziasztok!

Az alábbi levelet kaptuk a FB-on. Én nem értek hozzá, de esetleg van itt valaki, akinek van elképzelése.

Hello, Segítségre lenne szükségem. Van egy 98'as VT 600C-m. Májusban, amikor egy trailerre tettük fel, sajnos sikerült a rámpáról leejteni, miközben a feneke már fenn volt. Nos azután, kiderölt,, hogy elfolyik belőle a hűtőfolyadék. A vízpumpa ki lett szedve... semmi baja... majd hengerfejtömítés csere volt... továbbra is fogyott belőle a víz. Az érdekessége az, hogy ha hidegen van felöntve a hűtővíz, akkor nem fogy. Csak akkor fogy, ha a motor be van indítva és/ vagy, ha akkor van utána töltve, ha már kicsit hűlt a motor. Az olaj értelemszerűen már le lett cserélve, de ha ugye összekeveredne a víz az olajjal, akkor ott térfogatnövekedés lenne, de az olajszint nem változott, annak nincs más színe, árnyalata vagy szaga (meg még nem kóstoltam). Ma szét lett szedve a hűtő. Tökéletes. Az összes gumicső, minden tökéletes. De akkor hova tűnik a víz? Nincs alatta tócsa, de még csak egy csepp sem. Van valakinek valamilyen ötlete? Előre is köszönöm! (bármily képtelenségnek is gondolod az ötleted, kérlek írd meg, mert én már mindent, amire csak gondolni tudtam kipróbáltam)
rulez (Felhasználó)
Gold Boarder
Hozzászólás: 250
graphgraph
felhasználó kilépve Kattintsunk ide a felhasználói profil megtekintéséhez
Nem: Férfi Születésnap: 09/02
Üdv,

Rulez
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#2756
Válasz: FB technikai segélykérés 2014-08-04 11:26  
Üdv,

nálunk a robogónál történt hogy a túlfolyó tartály volt több helyen elrepedve ( hajszálrepedés). Ezáltal amikor már üzemi hőmérsékleten dolgozik nem a szelepen keresztül tünt el a víz, hanem a kisebb nyomáson engedő repedéseken, és ez így meg is szárad nyoma sincs a folyásnak.
settra (Adminisztrátor)
a hosszú élet titka, hogy a hosszú élet ritka
Adminisztrátor
Hozzászólás: 946
graph
felhasználó kilépve Kattintsunk ide a felhasználói profil megtekintéséhez
Nem: Férfi Hely: Budapest Születésnap: 07/09
Kőrösi Gyuri
"... a menyország biztos szebb, de a pokolban több az ismerős!..."
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#2758
Válasz: FB technikai segélykérés 2014-08-04 18:29  
Szia!

Esetleg nézd meg hogy nálunk a légszűrő házon vagy nálad máshol talán van egy kartergáz felfogó cső. A karterben keletkezett vízgőzt és egyebeket üríti ide a motor...ha a hűtőrendszer kifelé nem ereszt akkor ereszthet befelé...elég egy repedés is. Ha kicsi a pára elképzelhető hogy feldolgozza és a kartergáztartályba vagy levezetőbe üríti. És ezt nem fogod észrevenni...sajnos.
A másik elképzelésem, ha esetleg van egy túlnyomás szelep a hűtőrendszeren... csak melegen nyit ki és kipárolog...ha lehűl visszazár. Ennyit tudok tanácsolni...remélem tudok segíteni....Később ha kiderült a probléma tudasd velünk...Szia.
Krisz (Vendég)

Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#2760
Válasz: FB technikai segélykérés 2014-08-05 09:48  
Köszi srácok! Továbbítottam az érdeklődőnek. Ha esetleg van még valakinek ötlete, ne tartsa vissza!
rulez (Felhasználó)
Gold Boarder
Hozzászólás: 250
graphgraph
felhasználó kilépve Kattintsunk ide a felhasználói profil megtekintéséhez
Nem: Férfi Születésnap: 09/02
Üdv,

Rulez
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#3401
Válasz: FB technikai segélykérés 2015-04-11 19:00  
Hali!

Újabb kérdés érkezett a FB-on, ha valaki tud, kérem szóljon hozzá!

Kovács László:
Üdvözlet, Két műszaki kérdésem lenne, tudtok nekem tipeket segitséget?
1995ös honda vt600as gépem van. Karburátor, illetve kipufogós kérdésben

Enyémen Dupla karburátor van, néztem az alkatrészeit neten, 1999 utáni vt600asokat
single-karburátorral szerelték. Videók alapján sokkal dögösebb az alapjárat single karbikkal.

Mindenhol kerestem de nem találtam ilyen single karbit csak ebayen kb 100 ezerért, kicsit soknak tartom. Nem tudtok valami infót hogy hol lehetne egy ilyent beszerezni ?

Valamint a kipufogóval kapcsolatban még egy kérdés.
2 barátomnak is vt600as gépe van, és mind2 kiszedte a tompitást a dob végéből, szóval sima üres cső van csak fent, több helyről halottam hogy ha kiszedetném akkor erővesztéssel járna, Tudtok érveket és ellenérveket a nyitott kipufogóval kapcsolatban nekem mondani, mik a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Szeretném ha hangosabb lenne mindenképpen, de erő veszteséget nem akarok. Rendőrök meg műszakiztatás az nem lényeg.

Válaszokat előre is Hálásan köszönöm, széles utat !
rulez (Felhasználó)
Gold Boarder
Hozzászólás: 250
graphgraph
felhasználó kilépve Kattintsunk ide a felhasználói profil megtekintéséhez
Nem: Férfi Születésnap: 09/02
Üdv,

Rulez
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#3407
Válasz: FB technikai segélykérés 2015-04-13 19:24  
Hali,

én csak a kipuffógó kérdéshez tudok hozzászólni.

abban az esetben ha a gyári csőből kiugrik a "furulya", akkor nem teljesítmény csökkenés hanem minimális 10-15 % os növekedés áll elő. Egyszerű a magyarázat: megszünik a gáz áramlásban a folytás, így a rendszerben a nyomás csökken ( ha jól értelmezem), és a henger könyebben tisztul a kipuffogási ütemben.
settra (Adminisztrátor)
a hosszú élet titka, hogy a hosszú élet ritka
Adminisztrátor
Hozzászólás: 946
graph
felhasználó kilépve Kattintsunk ide a felhasználói profil megtekintéséhez
Nem: Férfi Hely: Budapest Születésnap: 07/09
Kőrösi Gyuri
"... a menyország biztos szebb, de a pokolban több az ismerős!..."
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
FelOldal: 1234

Archívum

Archív fórum

Facebook